Chateau Lobkowicz Roudnice nad Labem sekt Ryzlink rýnský

02.11.2022

Nedávno se ke mně dostala láhev zajímavého sektu. Víno občas dostávám a dostávám samozřejmě velmi ráda, ale málokdy je to zrovna sekt. A už vůbec ne český sekt. A když říkám český sekt, opravdu tím myslím sekt z vinařské oblasti Čechy.

Rodina Lobkowiczů se věnuje pěstování révy vinné a výrobě vína v Roudnici nad Labem už od 16. století. Svá vína vyrábí v původně románských sklepích. Od samého počátku při výrobě zachovávají tradiční postupy s důrazem na ruční práci a s úctou k nezaměnitelnému charakteru, který jejich vínům dodává nejsevernější vinařská oblast v České republice. Révu pěstují na vinicích v meandru řeky Labe. Jejich nejznámější polohou je vinice Sovice.

Sekt z odrůdy Ryzlink rýnský byl vyrobený tradiční metodou kvašením v láhvi. Na láhvi zrál nejméně 12 měsíců. Se svými necelými 9 g/l zbytkového cukru se řadí do kategorie brut.
Sekt má krásnou zlatavou barvu s velmi jemným, dlouhým perlením. Ve vůni dominují ovocné tóny šťavnatého zeleného jablka, ale i jemný toustový tón potvrzující delší zrání na jemných kalech. V chuti si krásně drží typickou odrůdovost Ryzlinku i jeho pikantní kyselinu.

Konečné hodnocení 8/10

Tip pro nákup: dejsivino.cz