Terre di Bo Chianti Riserva 2016 DOCG

05.07.2022

Terre di Bo je společnost vyrábějící vína ve třech vinařských oblastech Itálie. V oblasti Veneto produkují Amarone a Valpolicella DOC, v oblasti Piemonte pak Barolo a Barbaresco. Ke mně se ale dostala láhev z Toskánska, kde mimo Brunello vyrábějí hlavně Chianti DOCG, Chianti Classico DOCG a Chianti Riserva DOCG.

Chianti Riserva DOCG se vyrábí v oblasti Montalbano, která se vine podél kopcovitého masivu, který odbočuje z toskánsko-emiliánských Apenin poblíž Serravalle a odděluje rovinu Pistoia-Florence od roviny Valdinievole. Vrcholy Montalbana zřídka přesahují 600 metrů nadmořské výšky a často nabývají vzhledu zaobleného svahu. Krajinu charakterizují lesy, vinice, olivové háje a orná půda. Kopce jsou také místem vil, etruských pozůstatků, kostelů a farních kostelů.

Chianti Riserva 2016 DOCG bylo vyrobeno ze 100% Sangiovese. Vyznačuje se intenzivní rubínovou barvou. Ve vůni dominují tóny červeného bobulového ovoce, černého rybízu a vanilky. V chuti je velmi ovocné s jemnou třísovinou a hrmonické. Jako Riserva zrálo 24 měsícu na sudech a další 3 měsíce na láhvi před uvedením do prodeje.

Konečné hodnocení 7/10

Tip pro nákup: vindom.cz